תאונה באוטובוס

תאונות אוטובוס נחלקות לשני סוגים שונים. הראשונה הנה תאונה שמתרחשת בקרב נוסעים באוטובוס עצמו כתוצאה מתאונה בה היה מעורב אוטובוס, והשנייה הנה תאונה שבה מעורבים אנשים מחוץ לאוטובוס במידה וזה פגע בהם או היה מעורב בתאונה שבה הם נפגעו במישרין או בעקיפין על ידי האוטובוס. תאונות אלו נחשבות לתאונות דרכים רגילות לכל דבר.

בתחום הנפגעים בתאונות אוטובוס, ניתן שוב לחלק את הפגיעות לכמה סוגים. יתכן, כי הנפגע בתאונה נפגע כתוצאה מדלת שנסגרה על ידו או רגלו ושברה אותה, או לחילופין עצירה פתאומית של האוטובוס שגרמה לפציעתו של נוסע ללא מעורבות של שאר נוסעי האוטובוס, או לחילופין של האוטובוס עצמו. תאונה המתרחשת באוטובוס לא משנה מה פגיעתו של הנוסע, תוכר גם כתאונת עבודה במידה והנפגע היה בדרכו אל העבודה או בדרכו חזרה מהעבודה הביתה או היה במהלך עבודתו. במקרים אלו, יוכל הנפגע, לתבוע בנוסף לחברת הביטוח של חברת האוטובוסים, גם את הביטוח הלאומי לקבלת פיצויים כנפגע תאונת עבודה.

סוגי פציעות בתאונות בתוך האוטובוס

ברור כי לא כל התאונות המתרחשות באוטובוס נגרמות בשל התנגשות האוטובוס בכלי רכב או אדם אחר. מרבית התאונות הנגרמות לנוסעים באוטובוס הן בשל אירועים אחרים לחלוטין:

  • עלייה לאוטובוס או ירידה ממנו ונפילה מהמדרגות.
  • הילכדות בדלתות האוטובוס.
  • תפיסת איבר (יד או רגל) בדלת האוטובוס.
  • היזרקות מעמידה או מישיבה בכיסא בשל עצירה פתאומית של האוטובוס.
  • נפילה מהאוטובוס בזמן נסיעה בשל אי סגירת דלתות.

מה לעשות אם נפגעת בתאונת אוטובוס:

ראשית יש לרשום את מספר הרישוי של האוטובוס ולקחת את שמו המלא של הנהג. כדאי לקחת במידת האפשר פרטים של נוסעים שהיו על האוטובוס והיו עדים לתאונה. כמו כן יש לפנות בהקדם למשטרה ולדווח על התרחשות התאונה על מנת לקבל אישור על כך.

חשוב לקבל טיפול רפואי בהקדם סמוך ככל שניתן למועד התאונה, כמו גם לקבל תיעוד רפואי על כך. יש לתעד הכל בתיקו הרפואי של הנפגע.

במידה והתאונה התרחשה במסגרת העבודה, בדרך לעבודה או ממנה, יש לפנות בתביעת פיצויים מהביטוח הלאומי בנוסף לתביעת הפיצויים שזכאי הנפגע להגיש כנגד חברת הביטוח של האוטובוס.

בכל מקרה של תאונת אוטובוס, מומלץ כמובן לפנות לעורך דין מומחה בדיני נזיקין, נזקי גוף ופיצויים לנפגעי תאונות דרכים כדי לקבל הדרכה וליווי צמודים לנפגע כדי לשמור על זכויותיו וכדי לוודא שהנפגע יקבל את הפיצוי המקסימאלי בהתאם לנתוני המקרה.