תאונת דרכים בדרך מהבית לעבודה ו/או מהעבודה הביתה הינה גם תאונת עבודה

תאונות דרכים עלולות לקרות בכל מקום ובכל עת. כאשר מדובר בפגיעה בעקבות תאונת דרכים שהתרחשה בדרך מהבית למקום עבודתו של הנפגע, או ממקום העבודה אל ביתו של הנפגע, הרי שמדובר בתאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה.

המשמעות של תאונות דרכים שהינן גם תאונות עבודה, היא שבמקביל לתביעת הפיצויים אשר יכול הנפגע להגיש נגד חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב שבו נסע, בפוליסת ביטוח חובה, יכול הנפגע להגיש גם תביעה במסגרת ביטוח לאומי. אין המדובר במצב המאפשר לנפגע לקבל פיצוי כפול על נזקיו, שכן בכל מקרה כל הכספים אשר משולמים לנפגע ע"י ביטוח לאומי, מקוזזים מן התביעה מול חברת הביטוח, אולם בכל זאת, בסיטואציות מסויימות, יהיה זה נכון יותר להגיש תביעה בשני המישורים הללו במקביל.

הליך התביעה במסגרת ביטוח לאומי, שונה באופן משמעותי מן ההליך אשר מנוהל מול חברת הביטוח. ההתנהלות מול ביטוח לאומי ברוב המקרים הינה איטית ומסורבלת, מלאה בבירוקרטיה מסובכת שנראית לפעמים אינסופית. דרוש ידע מעמיק בכל מה שקשור לחוק הביטוח הלאומי ולתקנות הנכות, על מנת להצליח לקבל את המקסימום במסגרת תביעה בביטוח לאומי ולכן רצוי מאד להיות מיוצגים בהליכים אלו ע"י עורך דין המתמחה בניהול תיקים במסגרת זו ובייצוג מול ועדה רפואית ובית הדין לעבודה. חשוב לדעת בעניין זה כי התוצאה אליה מגיעים בתביעה מול ביטוח לאומי, משפיעה באופן ישיר על ההתנהלות בתביעה מול חברת הביטוח, שכן גובה הנכות אשר קובעת הועדה הרפואית מחייבת את הצדדים (גם את הנפגע וגם את חברת הביטוח) בהליך כולו, ועל פיו נקבע בסופו של דבר גובה הפיצוי.

ניהול תיקי תאונות דרכים שהינן גם תאונות עבודה, דורש ידע וניסיון גם בתחום הביטוח וגם בתחום הביטוח הלאומי. לא כל עורך דין מתמחה בניהול תיקים בשני התחומים הללו ולכן חשוב מאד לברר כאשר בוחרים עורך דין, האם הוא מכיר את שני התחומים ויודע לנהל תביעות במסגרת ביטוח לאומי.

נפגעת בעקבות תאונת דרכים? צור קשר עם משרד עורכי דין דוד גולן בהקדם האפשרי על מנת לברר את זכויותיך!