בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (להלן: "הפלת"ד"), על מנת שתאונת דרכים תענה על הגדרת החוק, יש צורך במעורבות של רכב מנועי באירוע התאונתי.

מהו רכב מנועי? ובכן רכב מנועי לפי הפלת"ד הינו "רכב הנע בכוח מיכני על פני הקרקע ועיקר יעודו לשמש לתחבורה יבשתית, לרבות רכבת, טרקטור, מכונה ניידת הכשירה לנוע בכוח מיכני בכביש ורכב נגרר או נתמך על ידי רכב מנועי, ולמעט כסא גלגלים, עגלת נכים ומדרגות נעות".

על הגדרה זו עונים לא רק הרכבים המוכרים לנו, כגון מכוניות, אופנועים, אוטובוסים וכיוצ"ב, כי אם גם כלי תחבורה נוספים כגון מלגזה.

אם כן, מלגזה הינה רכב מנועי. מטרתה לסייע בהרמה והעברה של משקלים כבדים ממקום למקום. לפיכך, יש לבטחה בפוליסת ביטוח חובה (בדיוק כמו שמבטחים כל רכב אחר) ולהנפיק רישיון נהיגה מיוחד על מנת לעשות בה שימוש. כך, כאשר מתרחשת תאונת מלגזה, הנפגעים זכאי לתבוע את חברת הביטוח הרלוונטית, בגין כל נזקי הגוף והנפש שנגרמו להם. בנוסף, מי שנפגע בתאונת דרכים בעת שעשה שימוש במלגזה במהלך יום עבודתו, יהא זכאי אף לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח הלאומי כנפגע עבודה.

יצוין, כי במידה ונפגעתם בעקבות שימוש במלגזה אשר לא בוטחה בביטוח חובה, ייתכן וניתן לתבוע את "קרנית" בגין פגיעתכם.

משרד עורכי דין דוד גולן מתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים מזה למעלה מ-20 שנה. לאורך שנות פעילותו הרבות, טיפל ומטפל משרדנו באלפי תביעות פיצויים בגין תאונות דרכים מכל הסוגים, ביניהן תביעות רבות בגין תאונות מלגזה.

דוגמא לתביעה אשר טופלה במשרדנו בתקופה האחרונה, בגין תאונה שנגרמה בעקבות שימוש במלגזה הינה בחור צעיר, אשר נדרס על ידי מלגזה במהלך יום עבודתו, וכתוצאה מכך, נפגע קשות בקרסול רגלו הימנית (ריסוק מפרק הקרסול וקטיעה של אצבעות כף הרגל). ראשית, אותו בחור יוצג על ידי משרדנו מול המוסד לביטוח לאומי, לשם הכרה בתאונה כתאונת עבודה וקביעת אחוזי נכות צמיתה על-ידי ועדה רפואית, וכנגזרת של אחוזי נכותו, אף קיבל פיצוי כספי חודשי גבוה מן המוסד לביטוח הלאומי. לאחר מכן, יוצג הבחור על ידי משרדנו בתביעתו נגד חברת הביטוח, אשר ביטחה את המלגזה בפוליסת ביטוח, וקיבל אף ממנה פיצוי כספי נוסף על מה שקיבל מן המוסד לביטוח הלאומי.

נפגעת בעקבות תאונת דרכים במסגרת שימוש במלגזה?

צור קשר עם משרד עורכי דין דוד גולן בהקדם האפשרי, על מנת לברר את זכויותיך.

פגישת ייעוץ משפטי ראשוני ללא כל התחייבות מצדך וללא כל עלות!

צלצל עכשיו, מענה טלפוני אנושי במשך 24 שעות ביממה!